Miejscowy bohater – Paweł Przedpełski

Paweł Przedpełski urodził się 23 czerwca 1995 roku w Toruniu. Od dziecka pasjonowały go motocykle, ale nigdy nie planował zostać żużlowcem. Pewnego razu po skończonych zajęciach na torze, trener "Aniołów" - Jan Ząbik niemalże zmusił Pawła Przedpełskiego do wyjazdu na tor i spróbowania swoich sił na motocyklu żużlowym. Okazało się, że torunianin ma prawdziwy talent do tego sportu.

11.06.15
Dwie "rakiety" na MotoArenie!

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, że tegoroczny cykl Speedway European Championships będzie wyjątkowy, to wystarczy przytoczyć dwa nazwiska: Petera Kildemanda oraz Martina Vaculika. Ten pierwszy w swoim debiucie na arenie międzynarodowej wywalczył srebrny medal IME, Słowak zaś to mistrz Europy z 2013 roku.

10.06.15
SEC Toruń: Oficjalna lista startowa

20 czerwca w Toruniu kolejna wyjątkowa impreza. Dzisiaj poznaliśmy oficjalną listę startową, zgodnie z którą najlepsi zawodnicy Europy powalczą o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Speedway European Championships. Z dziką kartą w Toruniu pojedzie Paweł Przedpełski, a rezerwowymi będą Adrian Miedziński oraz Kacper Gomólski.

10.06.15
Tomasz Gollob najskuteczniejszy na MotoArenie

Tomasz Gollob legitymuje się najwyższą średnią biegopunktową, spośród wszystkich uczestników pierwszej rundy Speedway European Championship, jeśli wziąć pod uwagę zawody rozgrywane na toruńskiej MotoArenie w sezonach 2012-2014 oraz tegorocznych rozgrywkach.

09.06.15
Tomasz Jędrzejak: Zrealizowałem swój cel

Tomasz Jędrzejak pomimo silnego bólu, który towarzyszy mu podczas jazdy, awansował do turnieju finałowego Speedway European Championships. W rozmowie przyznał, że zrealizował cel, który postawił sobie przed zawodami.

09.06.15
Hans Andersen: Dobrze wrócić do SEC

Hans Andersen po roku przerwy wraca do cyklu Speedway European Championships. Duńczyk pomimo słabszego początku w SEC Challenge, odnalazł dobre ustawienia w swoim sprzęcie i bez problemu awansował do turnieju finałowego SEC. W biegu dodatkowym pokonał jeszcze Tomasza Jędrzejaka i ostatecznie zajął drugie miejsce.

09.06.15
Artem Laguta: Wszystko mi pasowało

Artem Laguta zwyciężył w SEC Challenge, który rozegrany został na toruńskiej MotoArenie. Rosjanin nie znalazł pogromcy i zakończył zawody z kompletem piętnastu punktów. Po zejściu z podium nie ukrywał, że w piątkowy wieczór jego sprzęt spisywał się znakomicie.

09.06.15
Inauguracja za pasem

20 czerwca rozpoczniemy cykl Speedway European Championships. Na toruńskiej MotoArenie piętnastu najlepszych zawodników Europy powalczy o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej, które przybliżą ich do tytułu mistrza Starego Kontynentu. Oprócz piątki, która zapewniła sobie bezpośredni awans z zeszłorocznego cyklu, czyli Emil Sajfutdinow, Peter Kildemand, Nicki Pedersen, Martin Vaculik i Janusz Kołodziej, w stawce SEC stałym uczestnikiem będzie między innymi legenda polskiego żużla, Tomasz Gollob.

08.06.15
SEC 2015: Stałe dzikie karty dla Lindbaecka i Smolinskiego!

W poniedziałek poznaliśmy nazwiska dwóch zawodników, którzy otrzymali stałe dzikie karty na starty w tegorocznym cyklu Speedway European Championships - trafiły one w ręce Martina Smolinskiego oraz Antonio Lindbaecka. Wcześniej zaproszenie do SEC otrzymał najlepszy polski żużlowiec w historii, Tomasz Gollob. Tym samym znana jest już pełna lista startowa Indywidualnych Mistrzostw Europy.

08.06.15
Cykl SEC niezwykle silnie obsadzony

Pomimo tego, że w zawodach o indywidualne mistrzostwo Europy wystartuje tylko jeden pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix, śmiało można stwierdzić, że rozgrywki te będą niesamowicie interesujące. Po finale eliminacji cyklu SEC w Toruniu wszystko jest już jasne. Poznaliśmy nazwiska niemal wszystkich uczestników tegorocznych zmagań o triumf na Starym Kontynencie.

05.06.15
Artem Łaguta zwyciężył w Toruniu

Artiom Łaguta był najlepszy w turnieju SEC Challenge w Toruniu. Rosjanin zdobył komplet piętnastu punktów. Drugie miejsce zajął Hans Andersen, a trzeci był Polak, Tomasz Jędrzejak. W Speedway European Championship pojedzie najlepsza siódemka.

05.06.15
PGE Ekstraliga: Gospodarze biorą wszystko

W czwartek w Polsce rozegrano siódmą rundę PGE Ekstraligi. We wszystkich meczach triumfowali gospodarze. Najbardziej emocjonujący mecz kibice obejrzeli w Grudziądzu, gdzie miejscowy MRGarden GKM pokonał Spar Falubaz Zielona Góra 47:43. Groźne upadki oglądali natomiast fani we Wrocławiu. Niestety po niebezpiecznych kraksach do szpitala został odwieziony Piotr Pawlicki oraz Adrian Gała. Emil Sajfutdinow natomiast zapowiedział kilkudniową przerwę od ścigania. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła ekipa Drużynowych Mistrzów Polski z Gorzowa.