Kup bilet
SEC News
29.09.14
Podsumowanie SEC 2014

Emil Sayfutdinov został nowym mistrzem Europy, zdobywając trzeci złoty medal dla Rosji. W związku z końcem sezonu, zapraszamy do zapoznania się z garścią statystyk i ciekawostek. Chcecie wiedzieć więcej? Oto Speedway European Championships 2014 w pigułce!

29.09.14
Walka o medale rozpoczęta

SPAR Falubaz Zielona Góra i Fogo Unia Leszno pokonały swoich rywali w pierwszym spotkaniu o brązowy i złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W Zielonej Górze gospodarze wygrali zaledwie czterema punktami. Zaledwie, ponieważ po pierwszej serii startów Falubaz prowadził już czternastoma oczkami. W pierwszym meczu finałowym, po bardzo zaciętym widowisku, triumfowali gospodarze 46:44.

28.09.14
Hancock blisko złotego medalu

Jarosław Hampel z kompletem punktów sensacyjnie zwyciężył w Grand Prix Skandynawii rozegranym na torze w Sztokholmie! Na drugim stopniu podium stanął Greg Hancock, a trzeci był drugi z Polaków- Krzysztof Kasprzak! Zwycięstwo Polaka można nazwać sensacyjnym, ponieważ w ostatnich tygodniach forma Hampela pozostawała wiele do życzenia. Przeważnie jeździł on w ogonie i nie zdobywał zbyt dużej ilości punktów. Zwyciężając w Szwecji, Hampel pokazał, że nie można go przedwcześnie skreślać.

26.09.14
Drugi rok SEC za nami

Za nami drugi rok rywalizacji w cyklu Speedway European Championships. W sezonie 2013 zawiesiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Do 2013 roku rozgrywki miały zaściankowy charakter, ale dzięki staraniom wielu osób, kibice w końcu mogli oglądać cykl czterech turniejów z bardzo dobrą obsadą. Po finałowych zawodach w Rzeszowie zapowiedzieliśmy, że w nowym sezonie chcemy pójść jeszcze bardziej do przodu i stale ulepszać swój produkt.

26.09.14
Gorzów i Leszno w finale!

Drużyny Stali Gorzów i Fogo Unii Leszno awansowały do Wielkiego Finału polskiej Enea Ekstraligi. Gorzowianie rozbili na własnym torze SPAR Falubaz Zielona Góra 62:28, a Fogo Unia Leszno wygrała na wyjeździe z Grupą Azoty Unią Tarnów 48:42. Pierwsze mecze o brązowy i złoty medal już w niedzielę.

24.09.14
Piątka pewniaków

Ostatni zawody mistrzostw Europy za nami. Nowym mistrzem został Emil Sajfutdinow, ale nie tylko on zapewnił sobie bezpośredni awans do przyszłorocznego cyklu SEC.

22.09.14
Złoty Emil Sajfutdinow

Emil Sayfutdinow został nowym Mistrzem Europy. Rosjanin co prawda nie wygrał finałowych zawodów, ale w rundzie zasadniczej wygrywając wszystkie biegi zapewnił sobie złoty medal Speedway European Championships.

19.09.14
Emil nowym mistrzem Europy!

Emil Sayfutdinow nowym mistrzem Europy! Rosjanin zajął w Częstochowie czwarte miejsce, jednak wystarczyło to do zwycięstwa w całym cyklu. Srebrny medal wywalczył Peter Kildemand, brąz dla Nicki Pedersena. W Częstochowie zwyciężył zaś powracający Grigorij Laguta, drugie miejsce zajął Nicki Pedersen, a trzecie Peter Kildemand.

19.09.14
Ankieta: Rywale Emila bez szans

W piątek o godzinie 19.00 w Częstochowie rozpocznie się czwarta, finałowa runda Speedway European Chmapionships. Jeszcze przed Wielkim Finałem, zapytaliśmy Państwa, kto zostanie Mistrzem Europy 2014. Jak wynika z odpowiedzi, nie mają Państwo wątpliwości.

17.09.14
Jutro Wielki Finał SEC!

Już jutro, 19 września o godzinie 19.00 na SGP Arena w Częstochowie odbędzie się Wielki Finał Speedway European Championships. Przed zawodami zawodnicy odbędą jeszcze oficjalny trening, który pozwoli im dobrać najlepsze ustawienia do panujących warunków torowych.

17.09.14
Indianerna dołącza do Vetlandy

Indianerna Kumla wysoko pokonała Piraternę Motala 56:34 i tym samym dołączyłą do Elit Vetlanda w finale szwedzkiej Elitserien. Liderem gospodarzy był dzisiaj Piotr Protasiewicz, który zdobył 15 punktów i bonus. Nie gorzej spisał się Scott Nicholls (14+1). Wśród gości 12 punktów z bonusem wywalczył Bjarne Pedersen.

17.09.14
Wielkie święto już za dwa dni!

Już za dwa dni, w najbliższy piątek 19 września na SGP Arena w Częstochowie rozegrany zostanie Wielki Finał SEC! Najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu staną na starcie, aby powalczyć o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy. Wśród nich, m.in. Janusz Kołodziej, który walczy o czternasty medal dla Polski.