Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Jarosław Hampel w wielkim stylu powrócił do międzynarodowego ścigania. Dwukrotny wicemistrz świata zwyciężył w pierwszej rundzie cyklu Speedway Euro Championship 2017 startując z „dziką kartą”.

Hampel jest drugim zawodnikiem w historii cyklu SEC, który wygrał zawody, w których wystąpił dzięki otrzymaniu jednorazowej „dzikiej karty”. Jako pierwszy dokonał tego Krzysztof Kasprzak, który swoją szansę wykorzystał w sezonie 2013. Podczas zawodów w Gorican, „KK” zdobył 15 punktów, notując cztery indywidualne zwycięstwa.

Dla Jarosława Hampela, pierwsza runda SEC 2017 była szczególna, ponieważ były to pierwsze międzynarodowe zawody, w których wystąpił po przerwie, związanej z skomplikowaną kontuzją uda. Wspomniany uraz wykluczył polaka ze startów na ponad rok.

- Wygrać rundę otwierającą mistrzostwa Europy, to coś wspaniałego. Chciałem pojechać na wysokim poziomie i to się udało. Już wcześniej zaznaczałem, że postaram się wykorzystać daną mi szansę – powiedział Hampel.

Na Motoarenie, zawodnik Żużlowej Reprezentacji Polski zdobył 14 punktów. Dzięki dobrej postawie w rundzie zasadniczej, „Mały” miał zagwarantowane miejsce w finale, w którym nie pozostawił wątpliwości i odniósł pewne zwycięstwo. Dzięki coraz lepszym występom, Jarosław Hampel udowadnia, że powrót do ścisłej światowej czołówki jest jak najbardziej możliwy.

- Solidnie szykowałem się do tych zawodów. Mój występ był bardzo dobry. To zwycięstwo mnie ogromne cieszy. Każdy wygrany bieg jest dla mnie istotny – dodał Indywidualny Mistrz Polski z 2011 roku.

SEC News
15.05.20
Runda w Vojens odwołana

Planowana na 20 czerwca w Vojens inauguracyjna runda TAURON Speedway Euro Championship, została odwołana z powodu pandemii koronowirusa COVID-19.

12.05.20
TAURON SEC w Chorzowie odwołany

Finałowa runda TAURON Speedway Euro Championship, planowana na 19 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie, została odwołana z powodu pandemii koronowirusa COVID-19.

03.03.20
Zostań Ambasadorką TAURON SEC

Chcesz przeżyć przygodę życia? Podróżować po całej Europie i być twarzą międzynarodowych zawodów żużlowych? Dobrze czujesz się w świetle reflektorów i kamer telewizyjnych? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że czekamy właśnie na Ciebie!

21.02.20
Łódź gospodarzem TAURON SEC

Pierwszy raz w historii, Łódź będzie gospodarzem rundy TAURON Speedway Euro Championship. Na niedawno wybudowanym obiekcie, najlepsi żużlowcy Europy zmierzą się 4 lipca.

14.02.20
TAURON SEC wraca do Gorican

Po siedmiu latach przerwy, TAURON Speedway Euro Championship wraca na Millenium Stadium w ramach trzeciej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się 22 sierpnia.

10.02.20
TAURON SEC 2020 rozpocznie się w Vojens

Vojens Speedway Center będzie pierwszą areną zmagań tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy. Po niezwykle emocjonujących zawodach, które odbyły się w sierpniu ubiegłego roku, duńscy kibice ponownie będą mogli oglądać najlepszych żużlowców Starego Kontynentu.