Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Poznaliśmy już 12 zawodników, którzy 5 maja we włoskim Terenzano, wystartują w SEC Challenge - finale eliminacji do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu.

Z dzisiejszych półfinałów, które odbyły się w Gorican (Chorwacja), Debreczynie (Węgry) oraz Pardubicach (Czechy), awans wywalczyło łącznie dziewięciu zawodników. O dużym pechu mówić może Nicolai Klindt, który co prawda zajął trzecie miejsce w turnieju na Węgrzech, jednak padł ofiarą regulaminu, który mówi, że awans do SEC Challenge uzyskać może, z jednego turnieju eliminacyjnego, jedynie dwóch przedstawicieli danej federacji. Dzięki temu, awans wywalczył czwarty w klasyfikacji, Josef Franc.

Do obsadzenia listy startowej SEC Challenge, zostały jeszcze cztery miejsca, które przyznane zostaną na zasadzie „dzikich kart". Nazwiska zawodników, którzy otrzymali „dzikusy", ogłoszone zostaną w najbliższych dniach.

Awans do tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship uzyska najlepsza piątka zawodników z SEC Challenge.

2. Półfinał el. do SEC Challenge, Gorican (Chorwacja):
1. Andrey Karpov (Ukraina) 14 (3,1,3,3,1,3)
2. Aleksandr Loktaev (Ukraina) 15 (2,3,3,2,3,2)
3. Jurica Pavlic (Chorwacja) 11+2 (1,3,1,2,3,1)
-----------------------------------------------
4. Kacper Woryna (Polska) 11+3 (2,2,1,3,3,0)
5. Tomas H. Jonasson (Szwecja) 11+1 (1,3,2,3,2)
6. Andreas Lyager (Dania) 9+0 (3,1,1,1,3)
7. Kjastas Puodżuks (Łotwa) 9 (0,2,3,2,2)
8. Krzysztof Buczkowski (Polska) 9 (2,2,2,1,2)
9. Denis Gizatullin (Rosja) 8 (3,1,3,0,1)
10. Nick Skorja (Słowenia) 8 (2,0,1,3,2)
11. Erik Riss (Niemcy) 7 (3,w,2,1,1)
12. Michele Paco Castagna (Włochy) 6 (1,0,2,2,1)
13. Matic Ivacic (Słowenia) 5 (1,3,0,1,0)
14. Mike Jacopetti (Austria) 2 (0,2,0,0,0)
15. Daniele Tessari (Włochy) 1 (0,1,0,0,0)
16. Vladimir Borodulin (Rosja) 0 (0,w,d,d,-)

4. Półfinał el. do SEC Challenge, Pardubice (Czechy):
1. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 11+3+3 (1,3,2,3,2)
2. Kai Huckenbeck (Niemcy) - 12+2 (3,2,3,1,3)
3. Eduard Krcmar (Czechy) - 11+2+1 (0,3,3,2,3)
--------------------------------------------------
4. Kevin Woelbert (Niemcy) - 12+t (3,2,3,1,3)
5. Anders Thomsen (Dania) - 11+1 (1,3,1,3,3)
6. Timo Lahti (Finlandia) - 10+0 (0,1,3,3,3)
7. Piotr Protasiewicz (Polska) - 9 (2,1,2,2,2)
8. Hans Andersen (Dania) - 8 (3,2,1,2,0)
9. Adam Ellis (Wielka Brytania) - 8 (3,2,1,0,2)
10. David Bellego (Francja) - 8 (2,w,3,2,1)
11. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 7 (2,3,0,1,1)
12. Lasse Frederiksen (Norwegia) - 5 (1,1,2,1,0)
13. Dimitri Berge (Francja) - 4 (2,0,1,0,1)
14. Zdenek Simota (Czechy) - 2 (1,1,0,0,0)
15. Glenn Moi (Norwegia) - 2 (0,0,0,1,1)
16. Andriej Kobrin (Ukraina) - 0 (0,0,0,0,0)

Śląski - symbol polskiego sportu

W 1973 roku brytyjskie media nazwały go „Kotłem Czarownic”. Było to po meczu Polska – Anglia, który biało-czerwoni wygrali 2:0. To tylko jedna ze wspaniałych victorii jakie pamięta Stadion Śląski. Było ich wiele, a każda z nich wyjątkowa. Pewnie dlatego do dziś chorzowski obiekt jest jednym z najwyrazistszych symboli polskiego sportu.

22.05.18
Kai Huckenbeck z „dziką kartą” na SEC 2018

Ostatnia już dzika karta przed cyklem SEC 2018. Czas na żużlowca, który swego czasu znakomicie pokazał się w rozgrywkach Speedway Best Pairs. Reprezentant kraju, który wciąż walczy o popularyzację żużla w Niemczech. Do znakomitej stawki dołącza Kai Huckenbeck!

21.05.18
Antonio Lindbäck wraca do SEC

Przed nami kolejna, elektryzująca „dzika karta” cyklu SEC na sezon 2018. Tym razem bohaterem jest jedyny zawodnik z żużlowego topu, urodzony w Brazylii, a konkretnie w Rio de Janeiro. Wszyscy już się domyślają o kogo chodzi, prawda? Przed Państwem Antonio Lindbäck!

20.05.18
Piotr Pawlicki z dziką kartą

Nadszedł czas na ogłoszenie kolejnej bardzo mocnej Dzikiej Karty na Speedway Euro Championship 2018. Stałym uczestnikiem cyklu został żużlowiec, który jeszcze przed rokiem ścigał się w Grand Prix. Początek tego sezonu opuścił z powodu kontuzji, ale już w pierwszych startach po wyleczeniu urazu pokazał, że muszą się z nim liczyć absolutnie wszyscy. Panie i Panowie, przed Państwem – Piotr Pawlicki!

19.05.18
Gdyby nie żużel to jeździłby konno

Czas na trzecią „dziką kartę” Speedway Euro Championship 2018. Po Leonie Madsenie oraz Jarosławie Hampelu poznamy trzeciego zawodnika, który dołączy do stawki Indywidualnych Mistrzostw Europy w tym sezonie.

18.05.18
Druga „dzika karta” w rękach Jarosława Hampela

Kolejna dzika karta na cykl SEC 2018 to prawdziwa legenda. Człowiek, który w żużlu wygrał już bardzo wiele, ale wciąż ma apetyt na więcej. Po ciężkiej kontuzji wrócił do ścigania i prezentuje się bardzo dobrze. Jako „dzikus” jechał w inauguracyjnej rundzie mistrzostw Europy w Toruniu w 2017 roku i nie miał sobie równych – mowa rzecz jasna o Jarosławie Hampelu!